Lampy zewnętrzne

( ilość produktów: 314 )

Kiedy przychodzi czas wiosenno – letni, wielu z nas chętnie spędza wolny czas w ogrodzie. O ile w dzień światło zapewnia nam słońce, o tyle wieczorem musimy zadbać o odpowiednie, sztuczne oświetlenie. I tu rozwiązaniem są lampy zewnętrzne na dom. Odpowiednio dobrane lampy zewnętrzne rozświetlając Twój ogród zapewnią jego funkcjonalność i wprowadzą niepowtarzalny klimat. Jest jednak wiele aspektów, o których warto pamiętać planując oświetlenie zewnętrzne do Twojego ogrodu, aby było ono zarówno praktyczne, jak i… piękne!

Oświetlenie zewnętrzne budynku

Pamiętaj o tym, by dokładnie wymierzyć teren, który chcesz oświetlić. Najlepiej zaplanować oświetlenie ogrodu już przy jego projektowaniu, biorąc pod uwagę ewentualne oświetlenie altany, czy balkonu. Idealne lampy zewnętrzne na dom powinny tworzyć spójną całość, zgrabnie łącząc elementy dekoracyjne z ich funkcjonalnością. A jakiego typu lampy zewnętrzne najlepiej montować w przypadku ogrodu? Tu również wiele zależy od jego metrażu. Najczęściej wykorzystywane typy to jednak lampy stojące (słupki) oraz kinkiety ogrodowe. Jeśli chodzi o same typy oświetlenia zewnętrznego budynku, to wyróżnia się przede wszystkim oświetlenie solarne i mieszane. Oświetlenie solarne to panele, które stanowią doskonałe uzupełnienie światła w porze jesienno – zimowej.

Lampy zewnętrzne na dom

W przypadku oświetlenia zewnętrznego budynku powiedzieliśmy o opcji lamp stojących i kinkietów, ale w wielu przypadkach doskonale sprawdzają się także małe lampeczki, które dodatkowo wprowadzają specyficzny klimat. Jeśli chodzi o spędzanie czasu w ogrodzie to najchętniej robimy to wiosną i latem, jednak o odpowiednie oświetlenie należy dbać o każdej porze roku. Lampy zewnętrzne na dom powinny mieć więc barwę neutralną. W Twoim ogrodzie powinna dominować przede wszystkim ciepła barwa.

Oświetlenie zewnętrzne budynku to klimat każdego ogrodu, pamiętaj jednak, by planując je nie zapominać o bezpieczeństwie. Dlatego pracując nad rozmieszczeniem lamp, czy kinkietów pamiętaj, by uchronić przewody elektryczne m.in. przed strugami wody. Jeśli masz możliwość, to warto zastosować lampy wyposażone w automatyczne czujniki włączania. Lampy zewnętrzne domu powinny mieć takie natężenie światła, by nie oślepiały po włączeniu. Planując oświetlenie zewnętrzne powinieneś pamiętać także o oświetleniu furtki, drzwi wejściowych czy bramy wjazdowej, ewentualnie fasad, gzymsów, czy różnego typu wnęk.

Również i schody są bardzo ważnym elementem oświetlenia zewnętrznego. W tym wypadku lampy powinny być nie tylko dekoracyjne, ale i funkcjonalne, w tym gwarantować bezpieczeństwo np. podczas wchodzenia na taras.

W naszej ofercie znajdziesz takie rodzaje oświetlenia zewnętrznego jak m.in. lampy sufitowe, lampy wiszące, kinkiety i bryły ogrodowe.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel