Naświetlacze LED

( ilość produktów: 19 )

Naświetlacze LED to znakomita alternatywa dla klasycznych, powszechnie stosowanych halogenów oświetleniowych. Tym, co je wyróżnia, jest większa żywotność oraz niższe zużycie energii elektrycznej. Naświetlacze ledowe wykorzystać można na wiele różnych sposobów, w tym jako oświetlenie techniczne. Doskonale sprawdzają się one między innymi do oświetlania parkingów, podjazdów, terenów przydomowych czy placów budowy. W naszym sklepie internetowym znajdziesz można bogaty wybór naświetlaczy LED, cieszących się pozytywnymi opiniami klientów.

Barwa światła emitowana przez naświetlacze LED

Naświetlacze ledowe emitować mogą 3 różne barwy światła. Jedną z nich jest ciepła biała barwa, której głównym zadaniem jest ocieplanie kolorów oświetlanych przedmiotów. Ilość emitowanego przez nią światła jest mniejsza w porównaniu do innych barw. Takie naświetlacze LED znajdą między innymi zastosowanie na elewacjach budynków. Wykorzystać można je także do oświetlania ścieżek ogrodowych czy tarasów. W tym przypadku sprawdzą się naświetlacze LED z czujnikiem ruchu. Druga z barw, emitowanych przez omawiane urządzenie, to neutralna. Dzięki niej uzyskać można kolory najbardziej zbliżone do rzeczywistych. Do czynienia mamy tutaj bowiem z subiektywnym odczuciem większej ilości emitowanego światła niż ma to miejsce w przypadku barwy ciepłej. Tego typu naświetlacz ledowy wykorzystać można wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża ilość światła, a jego barwa nie ma większego znaczenia. Dotyczy to między innymi klatek schodowych czy terenów wokół budynków. Ostatnią z barw, emitowaną przez naświetlacze LED, jest zimna biała, która to sprawia, że kolory oświetlanych przedmiotów wydają się zimniejsze niż w rzeczywistości. Gdzie stosować takie urządzenia? Dobrze będą się one sprawdzały w miejscach, gdzie najważniejsza jest ilość emitowanego światła. Dotyczy to między innymi podjazdów czy billboardów reklamowych.

Nie tylko naświetlacze ledowe

Naświetlacze LED (w tym naświetlacz LED 20W z czujnikiem ruchu) to nie jedyne produkty z naszego asortymentu, wykorzystujące technologię ledową. Godne polecenia są również panele LED, które stanowią znakomitą alternatywę dla klasycznych lamp sufitowych. Tym, co je wyróżnia, jest cienki profil. Takie panele to idealne rozwiązanie do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Z ich pomocą z łatwością można je optycznie powiększyć. Poszczególne modele różnić mogą się od siebie między innymi kształtem, wielkością czy kolorem. Oferujemy także rozmaite akcesoria LED. Dużą popularnością wśród naszych klientów cieszą się między innymi złącza, uchwyty montażowe, zestawy zaślepek czy taśmy dwustronne.

Jak działają naświetlacze LED?

Naświetlacze LED to nowoczesne źródła światła, które w ostatnich latach zyskały na popularności dzięki swojej wydajności, trwałości i wszechstronności. W tej części wyjaśniamy, jak dokładnie działają te urządzenia.

Podstawą działania oferowanego w przedstawionej kategorii sprzętu jest dioda elektroluminescencyjna (Light Emitting Diode). Dioda LED emituje światło, gdy przepływa przez nią prąd elektryczny. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, emitujących światło poprzez podgrzewanie drutu wolframowego, diody LED emitują światło dzięki zjawisku elektroluminescencji. Oznacza to, że w diodzie materiał półprzewodnikowy emituje światło, gdy jest poddawany prądowi elektrycznemu. Naświetlacze LED składają się z wielu takich diod umieszczonych na jednej płytce. Dzięki temu są w stanie emitować bardzo intensywne światło, idealne do oświetlania dużych przestrzeni, takich jak podwórka, parkingi czy boiska sportowe (w przeciwieństwie do lamp wewnętrznych).

Wiele nowoczesnych naświetlaczy wyposaża się w dodatkowe funkcje, które zwiększają ich funkcjonalność. Na przykład naświetlacze LED z czujnikiem mogą automatycznie włączać się, gdy wykryją ruch w określonej strefie. Jest to szczególnie przydatne w miejscach, gdzie konieczne trzeba zapewnić bezpieczeństwo, takich jak wejścia do budynków, ścieżki czy parkingi. Czujnik ruchu nie tylko zwiększa komfort użytkowania, ale także pozwala zaoszczędzić energię, ponieważ naświetlacz włącza się tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

Dodaj koloru z naświetlaczem LED RGB

Inne interesujące rozwiązanie stanowi naświetlacz LED RGB. Dzięki zastosowaniu diod RGB (czerwony, zielony, niebieski) taki naświetlacz może emitować światło w praktycznie dowolnym kolorze – od delikatnych pasteli po intensywne, nasycone barwy. Taka wszechstronność kolorystyczna otwiera przed użytkownikami wiele możliwości. Umożliwia to tworzenie efektownych instalacji świetlnych, które mogą być używane nie tylko do oświetlenia, ale także do dekoracji wnętrz, ogrodów czy scen koncertowych. W środowisku komercyjnym naświetlacze RGB są często wykorzystywane w reklamie, gdzie dynamiczne zmiany kolorów i efekty świetlne przyciągają uwagę potencjalnych klientów.

Dzięki zastosowaniu wielu diod na jednej płytce naświetlacze LED są w stanie dostarczyć intensywne światło, idealne do oświetlania dużych przestrzeni. Dodatkowe funkcje, takie jak czujniki ruchu czy możliwość zmiany koloru światła, czynią je jeszcze bardziej wszechstronnymi i przydatnymi w wielu różnych zastosowaniach.

    pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel