Żarówki

( ilość produktów: 611 )

Popularność żarówek LED rośnie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przestrzeni publicznej. Są nieco droższe od standardowych - żarnikowych - jednak zalety oświetlenia LED zdecydowanie przewyższają tradycyjne rozwiązania. Zjawisko elektroluminescencji wpływa na minimalizację nagrzewania się żarówki LED, dlatego to rozwiązanie świetnie sprawdza się między innymi w pomieszczeniach, w których wymagane jest zachowanie niskich temperatur. Ponadto są energooszczędne. Pobierają mniej energii w porównaniu do tradycyjnego źródła światła. Dodatkowo diody LED wyróżniają się długim cyklem pracy. Statystycznie t od około 15 000 – 30 000 h, podczas gdy klasycznych żarówek w tym samym okresie można by zużyć od 15 do 30. Tańsza eksploatacja i wymierne korzyści zdecydowanie przekonują klientów do wyboru ekologicznych diod. Jednak warto również wspomnieć o jakości światła. Technologia LED umożliwia uzyskanie różnorodnych barw światła. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych filtrów. Żarówki LED z powodzeniem mogą emitować bardzo ciepłe, jak i chłodne światło, dlatego świetnie sprawdzają się jako oświetlenie w przytulnej sypialni i praktyczne lampy biurkowe.

Jakie żarówki wybrać do biura, a które zamontować w domu?

Wybór żarówki zazwyczaj warunkuje konkretne oznaczenie na lampie. Producenci oświetlenia narzucają wymogi dotyczące mocy, wielkości gwintu, a czasem nawet kształtu. Warto mieć na uwadze, że inne warunki świetle zapewni halogen, żarówka LED i tradycyjna świetlówka. Na skuteczność światła ma wpływ moc świetlna. Wartość ta jest określana poprzez stosunek strumienia do pobieranej energii. Jednostka skuteczności do lumen/Wat (lm/W). Warto sugerować się wskazówką, że im wyższa moc i niższy pobór energii, tym efektywność oświetlenia jest lepsza. Kolejnym tajemniczym określeniem są wartości podane przy konkretnych modelach świetlówek, np. żarówki G9 wyposażone w charakterystyczny trzonek sztyftowy są stosowane w kinkietach. Natomiast żarówki E14 z trzonkiem gwintowanym przypominają kształtem świece i mają mniejszą średnicę niż żarówki E27.

Jeśli już wiemy, jaki gwint żarówki wybrać, to kolejnym istotnym czynnikiem jest podział oświetlenia na główne, poboczne i ozdobne. Moc żarówki powinna dać optymalne światło, aby zapewnić komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Kolejnym czynnikiem jest barwa. Oczywiście finalnie wybór zależy od indywidualnych preferencji i nierzadko od estetyki wnętrza, jednak barwa ciepła najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach, w których chcesz się zrelaksować. Żarówki o barwie neutralnej i zimnej będą najlepsze w miejscach wymagających wzmożonej koncentracji. Na pewno lepiej poradzą sobie, wspierając produktywność i jako oświetlenie techniczne.

Gdzie stosować żarówki ozdobne?

Charakterystyczny kształt tradycyjnej świetlówki lub klasycznej żarówki LED wciąż jest niezastąpiony. Docelowo to element, który ma pełnić funkcję praktyczną. Jednak coraz częściej wybierając oświetlenie, chcemy, aby prezentowało się designersko. Żarówki ozdobne doskonale łączą funkcjonalność z estetyką. W niektórych sytuacjach zachwycają nietuzinkowym kształtem czy kolorem. W innych niepowtarzalnym stylem wykończenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się żarówki dekoracyjne vintage, które najlepiej sprawdzają się w girlandach świetlnych i designerskich kinkietach ściennych. Zapewniają przyjemny klimat we wnętrzu, a jednocześnie gwarantują oświetlenie dostosowane do konkretnych potrzeb i zastosowania. W naszej ofercie przygotowaliśmy zarówno żarówki ozdobne EDISON, jak i filament LED. Zachęcamy do zapoznania się z oryginalnymi świetlówkami w kształcie diamentu, spirali, rurki, kuli i wielu innych.

Ekonomiczne niskonapięciowe żarówki 24V

Jeśli szukasz niskonapięciowej świetlówki, to koniecznie zainteresuj się popularnym modelem żarówki 24V. Niski pobór mocy to nie jedyne zalety proponowanego rozwiązania. Żarówkę wyróżnia również j bardzo wysoka trwałość i bezpieczeństwo, co przekłada się na wygodę użytkowania w niemal każdych warunkach. Doskonale radzi sobie w pomieszczeniach zwiększonej wilgotności, jednak w wyjątkowo trudnych sytuacjach, warto wybrać model o odpowiednio wykończonym gwincie. Żarówki 24V niskonapięciowe zazwyczaj wybierane są jako element wyposażenia instalacji zasilanych z akumulatorów. Będą również niezbędne we wszystkich pomieszczeniach gospodarczych i w miejscach, w których jakość światła idzie w parze z optymalizacją kosztów energii. Nasi klienci chętnie wybierają modele 24V do oświetlenia w piwnicy, garażu i na klatce schodowej.

Czym jest gwint żarówki?

Bardzo często okazuje się, że spontaniczne poszukiwanie żarówki do oświetlenia w salonie staje się wymagającą decyzją zakupową. Typowe parametry niejednokrotnie potrafią stawiać klienta w trudnej sytuacji, a nierzadko dylematami staje się gwint żarówki. Charakterystyczny trzonek musi mieć określoną budowę i wielkość, aby bez problemu wkręcić żarówkę. Popularnym wyborem jest model E27, tak zwany duży gwint. W opozycji do niego wyróżnia się żarówki E14 z małym gwintem. Z kolei żarówki LED G9 montowane są na wcisk. Zazwyczaj stosowane w oświetleniu ozdobnym i w prawach meblowych. Podobną budowę mają żarówki z gwintem G6, 35, G4, MR16 i GU10, jednak wszystkie różnią się rozstawem nóżek.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel